DVB-S2/IP IRD TWIN CI, 32 x Multicast Silber
9.999.999,00 €*
PRODUKT NICHT MEHR VERFÜGBAR
DVB-S2/IP IRD TWIN CI, 32 x Multicast
(0000/5983)
IPTV Aufbereitung DVB-S2, 2 Tuner
| Artikelinformationen | |
|---|---|
| EAN | 4019588839502 |
| Farbe | Silber |
| Art.-Nr. | 0000/5983 |
| Gewicht (Karton) | 832 g |
| Gewicht (Gerät) | 548 g |
| Gerät (BxHxT) | 41 x 4 x 14 cm |
| Karton (BxHxT) | 48 x 9 x 17 cm |
| Umgebungsbedingungen Betrieb | |
|---|---|
| Umgebungstemperatur | 0 ... 45 °C |
| Luftfeuchtigkeit | 10 ... 90 % |
| Anschlüsse | |
|---|---|
| HDMI™ (out) | 1 |
| Audio-Ausgang analog (RCA) | Ja DB9, L/R, 600 Ohm |
| Ethernet 100 MBit/s (RJ-45) | Ja Remote-Control |
| ASI-Ausgang | |
|---|---|
| Schnittstelle | BNC-Buchse, 75 Ohm |
| Datenrate | 100 MBit/s |
| AV-Ausgang | |
|---|---|
| Videodecoder | MPEG-2 (MP@ML für SD, MP@HL für HD), MPEG-4/H.264 AVC hight profile level 4.1 |
| Audiodecoder | MPEG-1, MPEG-2 |
| Video-Schnittstelle | BNC-Buchse, 75 Ohm |
| Audio-Schnittstelle | DB9-Buchse, L/R, 600 Ohm |
| TSoIP-Ausgang | |
|---|---|
| Ethernet | RJ45 elektrisch |
| Format | 100BaseT, IGMPv2, UDP/RTP, Unicast oder Multicast |
| Tuner (DVB-S2) | |
|---|---|
| DVB-S2 Demodulator | EN 302 307 |
| Demodulation | 8PSK, QPSK |
| Symbolraten | 2 ... 45 Mbaud |
| Roll off factor | 0,20; 0,25; 0,35 |
| FEC Code rate (LDPC) | 1/4, 1/3, 2/5, 1/2, 3/5, 2/3, 3/4, 4/5, 5/6, 8/9, 9/10 |
| FEC Block Size | 64 kB |
| Outer coding (BCH) | GF(2^16), t=8, 10, 12 |
| Tuner (DVB-S) | |
|---|---|
| DVB-S Demodulator | EN 300 421 |
| Demodulation | QPSK |
| Symbolraten | 5 ... 45 Mbaud |
| Roll off factor | 0,35 |
| FEC Code rate | 1/2, 2/4, 3/4, 5/6, 6/7, 7/8 (automatisch) |
| Interleaving | Convolutional; l=12 |
| Outer coding | Reed Solomon 204, 188, T=8 |
The terms HDMI, HDMI High-Definition Multimedia Interface, HDMI trade dress and the HDMI Logos are trademarks or registered trademarks of HDMI Licensing Administrator, Inc.