Main brush 210 mm for TECHNIMAX AS2 / AS3 Plus blue/red
€9.00*
Main brush 210 mm for TECHNIMAX AS2 / AS3 Plus
Main brush 210 mm
€9.00*
incl. VAT.
- The main brush reliably collects dirt and dust. It is suitable for all floors, whether carpet, tiles or parquet.
- The replacement main brush is used to easily replace a worn main brush on the cordless vacuum cleaner.
- We recommend replacing the vacuum cleaner brush every 6-12 months.
- Please note: This replacement main brush is only compatible with the TECHNIMAX AS2 and TECHNIMAX AS3 PLUS.
Main brush, holder right / left
The main brush reliably collects the dirt / dust and is suitable for all floors, whether carpet, tiles or parquet.
Use this replacement main brush to easily replace a worn main brush of the TECHNIMAX AS2 and AS3 PLUS. We recommend replacing every 6-12 months.
Compatible with TECHNIMAX AS2 and AS3 PLUS.
Use this replacement main brush to easily replace a worn main brush of the TECHNIMAX AS2 and AS3 PLUS. We recommend replacing every 6-12 months.
Compatible with TECHNIMAX AS2 and AS3 PLUS.
| Product Information | |
|---|---|
| EAN | 4019588370432 |
| Colour | blue/red |
| Item no. | 0030/7043 |
| Weight (Box) | 63 g |
| Weight | 61 g |
| Device (W x H x D) | 21 x 3,5 x 3,5 cm |
| Box | 23 x 4 x 4 cm |
| Filter-Navigation | |
|---|---|
| Operating mode | Rechargeable battery |
| Cleaning characteristics | |
|---|---|
| size of the main brush | 210 mm |