STREAMSTORE HDD 1 TB USB 3.1 (V2) black
€159.00*
PRODUCT NO LONGER AVAILABLE
STREAMSTORE HDD 1 TB USB 3.1 (V2)
(0002/2587)
External 2.5 inch hard drive (USB 3.2 Gen. 1x1) with a 1 TB memory
| Product Information | |
|---|---|
| Colour | black |
| EAN | 4019588225879 |
| Item no. | 0002/2587 |
| Weight (Box) | 288 g |
| Weight | 174 g |
| Device (W x H x D) | 8 x 1,5 x 13 cm |
| Box | 12 x 4,5 x 15 cm |
| Filter-Navigation | |
|---|---|
| Connections | USB |
| Ambient operating conditions | |
|---|---|
| Temperature | 5 - 55 °C |
| Connections | |
|---|---|
| USB | 1 (USB 3.1) |
| General characteristics | |
|---|---|
| Memory capacity | 1.000 GigaByte |
| Operating System | |
|---|---|
| Windows 7 32/64 | Yes or newer |
| Mac | Yes 10.7 or newer |
| Linux | Yes 2.3.31 or newer |
| Power supply | |
|---|---|
| Nominal voltage | 5 V 1A |