BLUSPEAKER OD 300 grey/black
€9,999,999.00*
PRODUCT NO LONGER AVAILABLE
BLUSPEAKER OD 300
(0000/9114)
Outdoor Bluetooth stereo speaker with integrated microphone
| Product Information | |
|---|---|
| Colour | grey/black |
| EAN | 4019588091146 |
| Item no. | 0000/9114 |
| Weight (Box) | 756 g |
| Weight | 566 g |
| Device (W x H x D) | 18 x 7 x 7 cm |
| Box | 22,5 x 9 x 11,5 cm |
| Filter-Navigation | |
|---|---|
| Features | Bluetooth |
| Connections | USB |
| Operating mode | Rechargeable battery |
| Bluetooth Version & Profile | |
|---|---|
| Bluetooth version | 3 |
| HSP (Headset Profile) | Yes |
| HFP (Hands Free Profile) | Yes |
| A2DP (Advanced Audio Distribution Profile ) | Yes |
| AVRCP (Audio Video Remote Control Profile) | Yes |
| Connections | |
|---|---|
| USB | 1 |
| Micro USB | 1 |
| Audio in/AUX in | Yes |
| Loudspeakers | |
|---|---|
| Output performance | 2 x 10 W |
| Stereo speakers | Yes |
| Frequency response | 100 - 20.000 Hz |
| Network & communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Power consumption | |
|---|---|
| Standby | 0,1 W |
| In operation | 10 W |
| Power supply | |
|---|---|
| Rechargeable battery | 4.000 mAh |
| Battery life | 5-8 h |
| Battery charge time | 7 h |
| Nominal voltage | 230 V |