DIGITRADIO FLEX white
€9,999,999.00*
PRODUCT NO LONGER AVAILABLE
DIGITRADIO FLEX
(0001/4994)
DAB+/UKW-Steckdosenradio mit Akku
| Product Information | |
|---|---|
| EAN | 4019588144996 |
| Colour | white |
| Item no. | 0001/4994 |
| Weight (Box) | 380 g |
| Weight | 280 g |
| Device (W x H x D) | 10 x 10 x 4,6 cm |
| Box | 18 x 12 x 5,5 cm |
| Ambient operating conditions | |
|---|---|
| Humidity | 5 - 90 % relative Luftfeuchtigkeit (nicht kondensierend) |
| Ambient temperature | 5 - 35 °C |
| Bluetooth Version & Profile | |
|---|---|
| Bluetooth version | 3 |
| AVRCP (Audio Video Remote Control Profile) | Ja |
| A2DP (Advanced Audio Distribution Profile ) | Ja |
| HFP (Hands Free Profile) | Ja |
| HSP (Headset Profile) | Ja |
| Connections | |
|---|---|
| USB | 1 |
| Audio in/AUX in | Yes (3.5 mm jack) |
| Display | |
|---|---|
| Type | 14 segment |
| functions | |
|---|---|
| USB charging function | Yes |
| Handling/comfort | |
|---|---|
| Favourites programme manager DAB+ | 20 |
| Favourites programme manager FM | 20 |
| Loudspeakers | |
|---|---|
| Mono speakers | Yes |
| Output performance | 1,5 W (RMS) |
| Network & communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Other features | |
|---|---|
| German | Yes |
| Power consumption | |
|---|---|
| In operation | 10 W |
| Standby | 0,27 W |
| Power supply | |
|---|---|
| Rechargeable battery | 1.000 |
| Nominal voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Type of power supply | internal |
| Radio / reception | |
|---|---|
| DAB+ | 174 - 240 MHz |
| FM/RDS | 87,5 - 108 MHz |
| Aerial | DAB / UHF telescopic aerial |
| Radio type | |
|---|---|
| stationary radio | Yes |
| Pocket radio | Yes |
| Supported formats & codecs | |
|---|---|
| MP3 | Yes |