DIGITRADIO 306 IR black
€9,999,999.00*
PRODUCT NO LONGER AVAILABLE
DIGITRADIO 306 IR
(0010/4991)
DAB+/UKW/Internet-Designradio mit Multiroomstreaming, Spotify Connect und Steuerung per App
| Product Information | |
|---|---|
| Colour | black |
| EAN | 4019588991002 |
| Item no. | 0010/4991 |
| Weight (Box) | 2,03 kg |
| Weight | 1,45 kg |
| Device (W x H x D) | 22,2 x 13,8 x 15,5 cm |
| Box | 29,5 x 17,4 x 18 cm |
| WLAN | |
|---|---|
| WLAN | 802.11 a / b / g / n (2.4 GHz and 5 GHz band supported) |
| Ambient operating conditions | |
|---|---|
| Humidity | 5 - 90 % relative Luftfeuchtigkeit (nicht kondensierend) |
| Ambient temperature | 5 - 35 °C |
| Connections | |
|---|---|
| USB | 1 |
| Audio in/AUX in | Yes |
| Ethernet 10/100 (RJ-45) | Yes |
| Headphone connection jack (3,5 mm) | 1 |
| Display | |
|---|---|
| Size | 2,8 in |
| RadioVIS | Yes |
| Type | LCD |
| Dimmable | Yes |
| functions | |
|---|---|
| MP3 playback via USB | Yes |
| USB charging function | Yes |
| Handling/comfort | |
|---|---|
| Alarm | Yes |
| Sleep timer | Yes |
| Snooze | Yes |
| Remote control | Yes |
| Favourites programme manager FM | 10 |
| Favourites programme manager DAB+ | 10 |
| Loudspeakers | |
|---|---|
| Mono speakers | Yes |
| Output performance | 5 W (RMS) |
| Equalizer (preset) | Yes |
| Other features | |
|---|---|
| OSD languages | English, German, French, Polish, Italian, Dutch, Norwegian, Danish, Swedish, Spanish, Turkish |
| Power consumption | |
|---|---|
| Power consumption in standby mode with active network connection | 3,46 W |
| In operation | 15 W |
| Standby | 0,83 W |
| Power supply | |
|---|---|
| Nominal voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Mains adapter | DC 9 V / 1600 mA |
| Type of power supply | external |
| Radio / reception | |
|---|---|
| DAB+ | 174 - 240 MHz |
| FM/RDS | 87,5 - 108 MHz |
| Internet radio | Yes |
| Aerial | DAB / UHF telescopic aerial |
| Streaming | |
|---|---|
| Spotify | Yes |
| Audio streaming | Yes |
| Supported formats & codecs | |
|---|---|
| Audio-Formats | MP3, WMA, AAC |